Tűz ütött ki a Tarcal-hegyen, emberi mulasztás okozhatta

Képernyőfelvétel
Képernyőfelvétel (Fotó: RTV)

2026. augusztus 21. [9:28]

Betűméret:                     

Tűz ütött ki a Tarcal-hegyen, a szerémségi Gergurevci közelében. A lángok aljnövényzetet, mezőgazdasági területeket, egy gyümölcsöst és az akácerdő egy részét is elérték. A helyszínen hat tűzoltóautóval dolgoztak a tűz megfékezésén, és sikeresen megakadályozták a lángok továbbterjedését.

Az első információk szerint a tüzet emberi mulasztás okozhatta. Dragan Vidović, a Fruška gora Nemzeti Park igazgatója közölte, hogy feltehetően növényi maradványok égetése közben terjedtek tovább a lángok. A szávaszentdemeteri tűzoltók mellett a nemzeti park munkatársai is részt vettek az oltásban.

A rendkívüli hőség és az erős szél miatt Szerbia több térségében is nagy a szabadtéri tüzek kialakulásának és gyors terjedésének veszélye. A tűzoltóegységek az elmúlt napokban számos helyszínen küzdöttek a lángokkal, közölte az RTV.

Különösen súlyos a helyzet a Delibláti-homokpusztán, ahol több mint 330 tűzoltó, valamint katonák, önkéntesek és helikopterek bevonásával oltják a tüzet. A lángok már több mint 3500 hektárnyi erdőt és növényzetet érintettek. Egyetlen nap alatt több mint 170 szabadtéri tűzesethez riasztották a tűzoltókat Szerbia területén.

A hatóságok ismételten arra kérik a lakosságot, hogy a rendkívül meleg és száraz időben ne gyújtsanak tüzet a szabadban, és fokozott óvatossággal járjanak el.