Topolya: Nyolcmillió dinár a Vasút utca felújítására
Illusztráció (Fotó: Kurcinák Árpád)
2026. március 12. [18:34]
Betűméret:
A Szerbiai Vasúti Infrastruktúra vállalat úgy döntött, hogy a topolyai Vasút utca felújítására azt a kivitelezői konzorciumot szerződteti, amely 7,8 millió dináros, adóval növelt ajánlatot nyújtott be.
A közbeszerzést a belgrádi Stemark Railroad, a szabadkai Panon Vagon és a belgrádi Stepcon alkotta konzorcium nyerte meg. A másik pályázó, a PZP Valjevo ajánlata közel hárommillió dinárral magasabb volt, ezért elutasították, mivel meghaladta a közbeszerzés becsült értékét.
A tavaly decemberben kiírt tender a topolyai Vasút utca úttestének és járdáinak felújítására vonatkozik, a károk ugyanis azután keletkeztek, hogy a közelben lévő vasútállomás épületén infrastruktúra-fejlesztési munkálatokat végeztek.
