Tiszta Energetikai Technológiák Konferenciája: MI és energiabiztonság a fókuszban

A közelgő esemény részleteiről egyeztettek
A közelgő esemény részleteiről egyeztettek (Fotó: Facebook)

2025. szeptember 3. [15:48]

Betűméret:                     

A Vajdaság Autonóm Tartomány Képviselőháza idén is fővédnöke lesz a XVIII. Nemzetközi Tiszta Energetikai Technológiák Konferenciájának – közölte Juhász Bálint, a tartományi parlament elnöke közösségi oldalán.

Juhász ma egyeztetett dr. Tihomir Simićtyel, a fórum elnökével a közelgő rendezvény részleteiről. Posztjában hangsúlyozta: az együttműködés és a tudásmegosztás kulcsszerepet játszik abban, hogy Vajdaság energetikai fejlődése fenntartható és biztonságos legyen.

A konferencia középpontjában idén is az innováció áll, különös tekintettel a mesterséges intelligencia energetikai alkalmazásaira és az energiabiztonság kérdéseire. „Meggyőződésem, hogy ezzel az eseménnyel újabb fontos lépést teszünk előre régiónk zöld jövőjének építésében” – fogalmazott a házelnök.