Vučić az SNS nagygyűlésén bejelentette lemondását
az SNS által a következő választásokon indítandó lista neve „Egyesült Szerbia” lesz
Aleksandar Vučić a nagygyűlésen
2026. június 27. [22:28]
Betűméret:
Aleksandar Vučić szerb államfő a Szerb Haladó Párt (SNS) Belgrádban, a parlament épülete előtt megtartott, „Szerbia, egy család” elnevezésű nagygyűlésén szólt az egybegyűltekhez, és bejelentette, hogy néhány héten belül lemond.
„Ez az utolsó alkalom, hogy köztársasági elnökként szólok önökhöz” – mondta Vučić.
Hozzátette: korábban azt mondták róla, hogy „soha nem fogja elhagyni az elnöki posztot”.
Vučić azt is bejelentette, hogy az SNS által a következő választásokon indítandó lista neve „Egyesült Szerbia” lesz.
Kapcsolódó tartalom:
Vučić: 14 éve hűen szolgálom hazámat, hűségesebben, mint azt el tudják képzelni
