Marta Kos uniós bővítési biztos megdicsérte Szerbiát

Fontos lépés az igazságügyi törvények kijavítása, a döntés helyreállítja a bizalmat

Marta Kos
Marta Kos (Fotó: archívum (STA))

2026. június 27. [9:42]

Betűméret:                     

Marta Kos elismerése Szerbiának:

Marta Kos bővítésért felelős európai biztos úgy értékelte, hogy Szerbia azzal, hogy kijavította a parlamentben elfogadott igazságügyi törvényeket, fontos lépést tett az európai uniós tagság felé.

Kos tegnap este az X-en azt írta, hogy ez a lépés „hozzájárul a bizalom helyreállításához”.

A biztos közölte, hogy Ana Brnabićtyal, a szerb parlament elnökével Szerbia EU felé vezető útjának következő lépéseiről tárgyalt.

„Ezek közé tartozik a választási reform előmozdítása az ODIHR ajánlásaival összhangban, átlátható és inkluzív módon, a médiaszabadság megerősítése, valamint az EU kül- és biztonságpolitikájához való erőteljesebb igazodás” – tette hozzá bejegyzésében.