Marta Kos uniós bővítési biztos megdicsérte Szerbiát
Fontos lépés az igazságügyi törvények kijavítása, a döntés helyreállítja a bizalmat
Marta Kos (Fotó: archívum (STA))
2026. június 27. [9:42]
Betűméret:
Marta Kos elismerése Szerbiának:
Marta Kos bővítésért felelős európai biztos úgy értékelte, hogy Szerbia azzal, hogy kijavította a parlamentben elfogadott igazságügyi törvényeket, fontos lépést tett az európai uniós tagság felé.
Kos tegnap este az X-en azt írta, hogy ez a lépés „hozzájárul a bizalom helyreállításához”.
A biztos közölte, hogy Ana Brnabićtyal, a szerb parlament elnökével Szerbia EU felé vezető útjának következő lépéseiről tárgyalt.
„Ezek közé tartozik a választási reform előmozdítása az ODIHR ajánlásaival összhangban, átlátható és inkluzív módon, a médiaszabadság megerősítése, valamint az EU kül- és biztonságpolitikájához való erőteljesebb igazodás” – tette hozzá bejegyzésében.
