"Roamingban mint otthon"

A kormány tárgyalócsoportot hozott létre a rendszerhez való csatlakozásról szóló egyeztetésekre

2026. június 25. [15:12]

Betűméret:                     

A Szerb Köztársaság kormánya mai ülésén határozatot fogadott el egy tárgyalócsoport létrehozásáról, amely az Európai Bizottsággal folytat majd tárgyalásokat Szerbia bekapcsolásáról az európai „Roamingban mint otthon” rendszerbe.

A kormány közleménye szerint ezzel megteremtődtek a feltételek a tárgyalások összehangolt lefolytatásához, valamint a hazai szabályozási keretnek az Európai Unió barangolási díjakra vonatkozó joganyagával való összehangolásához.

Szerbia csatlakozása ehhez a rendszerhez lehetővé tenné a polgárok és a gazdasági szereplők számára, hogy az uniós országokban való tartózkodásuk idején kedvezőbb feltételek mellett használják a mobilkommunikációs szolgáltatásokat. A döntés fontos lépést jelent Szerbia további bekapcsolódása felé az egységes európai digitális piacba, valamint az Európai Unióval folytatott együttműködés erősítésében az elektronikus hírközlés területén.