Egy ausztrál cég aranyat talált Novi Pazar közelében

Illusztráció
Illusztráció (Fotó: Pixabay)

2024. augusztus 1. [14:21]

Betűméret:                     

Az ausztrál Strickland Metals cég – amely áprilisban közölte, hogy 37 millió dollárért megvásárolja a szerbiai Rogozna aranyprojektet – bejelentette, hogy befejezte ennek a lelőhelynek a felvásárlását.

A lelőhelyen a becslések szerint mintegy 170 tonna arany van. Ezt július elején közölte a vállalat, és már a hónap végén aranyra bukkantak, írja az eKapija.

A portál szerint a Strickland Metals néhány napja egy előzetes kutatás ígéretes eredményeit közölte, amelyek jelentős geológiai anomáliára utalnak Obradov Potok területén.

A feltételezések szerint az arany mellett van réz és cink is

Paul L´Herpiniere, a Strickland Metals vezérigazgatója kijelentette: „nagyszerű, hogy már ilyen korai kutatási szakaszban ígéretes eredményeket kaptunk Obradovo Potokban”.

A geofizikai kutatások, amelyekbe az ausztrálok négy gyémántfúrót is bevontak, Zlatni Kamenben kezdődtek, és négy fúrást végeztek Šanac, Medenovac és a Bakarni kanjon déli területén. Most az új felfedezés fényében a munka gyorsabban folytatódik Rogozna környékén, kiszélesítve a projektet.

A következő években is terveznek fúrásokat. A telephelyen eddig több mint 60 millió dollárt fektettek be a kutatási és műszaki munkákba, ezek szerint az arany mellett 200 ezer tonna réz és 360 ezer tonna cink lehet a földben.

A világ egyik legnagyobb feltáratlan aranylelőhelye

Andrew Bray, az ausztrál cég vezérigazgatója elmondta: fennáll a lehetősége annak, hogy Rogozna a világ egyik legnagyobb aranylelőhelyévé váljon, jelentős réz és cink lelőhellyel. A helyi média még 2009-ben számolt be arról, hogy több külföldi cég szakértői – akik Novi Pazar környékét kutatták – azt állították, hogy az egész Rogozna-hegy rézen, ezüstön és aranyon fekszik, és fél Európa számára elegendő nemesfémek vannak ott.

A Strickland Metals Limited egy ausztrál óriásvállalat, amely „világszínvonalú” ásványi anyagrendszerek feltárásával foglalkozik, de főként az aranyra és a rézre összpontosít.

A Rogozna projektet a telephelyet korábban birtokló Zlatna Reka Resources tulajdonosától, a Betoota Holdings Ltd-től vásárolták meg.

Az Ön hozzászólása


500 leütés maradt még

Eddigi hozzászólások

Nincs hozzászólás. Legyen az első!