Erős forgalom, hosszú várakozás a szerb-magyar határátkelőkön

Horgos, bejövő oldal Magyarország felől vasárnap 13 óra után
Horgos, bejövő oldal Magyarország felől vasárnap 13 óra után (Fotó: mup.gov.rs)

2024. július 7. [13:28]

Betűméret:                     

Nőtt a Nyugat-Európából szabadságra induló és az oda visszatérő vendégmunkások száma, így a határátkelőhelyek ki- és belépő oldalán is nagyobb várakozási idővel kell számolni - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vasárnap a police.hu-n.

A tájékoztatás szerint a következő napokban a határátkelőhelyek térségében várhatóan erős lesz a forgalom, ezért az ORFK azt javasolja, hogy az utazást tervezők indulás előtt tájékozódjanak a határátkelőhelyek nyitvatartásáról és az ott várható várakozási időkről.

A Pannon RTV híre szerint a határfigyelő telefonos applikáció legutóbbi információi szerint Magyarországról Szerbia irányába a Röszke-Horgos közúti határon kell a legtöbbet, 2-3 órát várni. Ezzel szemben a Röszke-Horgos autópálya átkelőn bő egy óra a veszteglési idő. Az Ásotthalom-Királyhalom átlépőn másfél órás várakozásról számoltak be, míg a Tompa-Kelebia határon a reggeli egy órás várakozáshoz képest jelenleg 15 perc alatt lehet átjutni Szerbia felé.

Jelen idejű információk olvashatók a www.police.hu oldal Határinfó rovatában, valamint a Rendőrségi Útinformációs Rendszer (Rutin) mobil applikáció segítségével is kaphatnak információt az utazók, írja az MTI.

Az ORFK fekhívta a figyelmet arra is, hogy indulás előtt mindenki ellenőrizze úti okmányai meglétét, a gépkocsi műszaki állapotát, vegyen magához elegendő mennyiségű folyadékot, szükség esetén gyógyszert, és ha rendőri segítségre van szükség, hívja a 112-es segélyhívót.