Atlétikai Eb: Világos Adriana bronzérmes

Világos Adriana
Világos Adriana (Fotó: Tanjug)

2026. augusztus 16. [22:56]

Betűméret:                     

Világos Adriana bronzérmet nyert gerelyhajításban a birminghami atlétikai Európa-bajnokság vasárnap esti döntőjében. A 22 éves, kishegyesi Világos Adriana az előző két Európa-bajnokságon ezüstérmet szerzett, Birminghamben tehát bronzéremmel folytatta kiváló sorozatát.

A szerbiai színekben versenyző Világos a második sorozatban elért 60,93 méteres dobásával szerezte meg a harmadik helyet. Az első kísérlete 54,02, a harmadik pedig 56,65 méteres volt, és a hatodik sorozatban is 56,65 métert dobott.

Az Európa-bajnoki címet a horvát Sara Kolak szerezte meg 62,43 méteres eredménnyel, amelyet már az első sorozatban elért. A második helyen a német Julia Ulbricht végzett.

A 22 éves, kishegyesi születésű Világos az előző két Európa-bajnokságon ezüstérmes volt: 2022-ben Münchenben 62,01 méterrel lett második, 2024-ben Rómában pedig ugyancsak ezüstérmet szerzett.

Világos az elmúlt években a világ élmezőnyének állandó tagjává vált. A World Athletics jelenlegi világranglistáján a női gerelyhajítók között a második helyen áll, egyéni és szerb országos csúcsa 67,22 méter.

A birminghami bronzzal sorozatban a harmadik szabadtéri Európa-bajnokságán állhatott dobogóra.

Vučić gratulált Világos Adrianának

Aleksandar Vučić szerb államfő vasárnap este gratulált Világos Adrianának, aki bronzérmet szerzett gerelyhajításban a birminghami atlétikai Európa-bajnokságon.

Vučić közölte: Szerbia büszke az éremre, valamint Világos energiájára és küzdőszellemére.

„Bronzérem Szerbiának, és újabb siker a mi Világos Adriánknak! Büszkék vagyunk erre az éremre, az energiájára és a küzdőszellemére! Bravó, Adriana!” – írta Vučić az X közösségi oldalon közzétett gratulációjában.