Vb 2018: Magabiztos horvát győzelem Nigéria ellen

Etebo öngólja
Etebo öngólja (Fotó: AFP)

2018. június 16. [23:03]

Betűméret:

Horvátország győzelemmel kezdte az oroszországi labdarúgó világbajnokságot. A horvát csapat meggyőző játékkal 2-0-ra győzte le Nigériát.

Már a mérkőzés elején átvette az irányitást a horvát válogatott és jónéhány helyzetet is kidolgoztak. A vezetést a 32. percben szerezték meg, amikor Mandžukić fejese Etebo lábáról saját kapujába került.

A második félidőben is jobbak voltak a horvátok, a gól pedig tizenegyesből született, melyet Mandžukić lebirkózásáért ítélt a brazil bíró. A büntetőt Modrić váltotta gólra. A horvát csapat nagyobb arányban is nyerhetett volna, de a mérkőzés utolsó szakaszában több nagy helyzetet is elpuskáztak.

Egy forduló után a D-csoportot Horvátország vezeti 3 ponttal. 1-1 pontja van Argentínának és Izlandnak, míg a Nigériaiaik az utolsók pont nélkül.