A Tisza Pártnak adott egymillió forint feletti mikroadományok átutalóira kíváncsi a KDNP

Latorcai Csaba, a KDNP ügyvezető alelnöke
Latorcai Csaba, a KDNP ügyvezető alelnöke (Fotó: Archívum )

2026. május 1. [18:09]

Betűméret:                     

A Tisza Pártnak adott egymillió forint feletti mikroadományok átutalóira kíváncsi a KDNP

A Tisza Pártnak adott egymillió forint feletti mikroadományok átutalóinak listájának nyilvánosságra hozását sürgette a KDNP ügyvezető alelnöke Facebook-oldalán pénteken.

Nem elég csak mondani, hogy a politika ne legyen üzlet, ne legyen háttéralkuk terepe, ne legyen a pénz játékszere. Itt a lehetőség a Tisza számára: hozza nyilvánosságra az egymillió forintnál többet adó „mikroadományozókat” – írta Latorcai Csaba, arra reagálva, hogy Waberer György vállalkozó százmillió forinttal támogatta a Tisza kampányát.

Lássa mindenki: Waberer Györgyön kívül még hány, sokak által NER-esnek tartott cég és vállalkozó fizette be magát már jó előre a Tiszához. Kik vannak még a háttérben, mely cégek, mely vállalkozók, milyen összegekkel, hogyan és milyen célból nyújtottak sokmilliós támogatásokat Magyar Péternek és a Tiszának. A választ nem elsumákolni kell, hanem nyilvánosságra hozni – írta a KDNP-s politikus.

Latorcai Csaba közölte: a KDNP 16 év alatt egyetlen nagyvállalattól vagy cégtől sem fogadott el egy fillért sem, pedig lett volna rá jelentkező, nem is egy; elszámolása nyilvános, bárki számára elérhető a párt támogatóinak nevével.