Az orvost megfenyegette, a rendőrt pedig megharapta egy idős nő

(Fotó: ATAImages)

2026. június 17. [22:32]

Betűméret:                     

Mint tudjuk, a klasszikus újságírói alapvetés szerint nem az a hír, ha egy kutya megharap egy postást, hanem az, amikor a postás megharapja a kutyát. Nos, valami ilyesmi történt ma reggel délkelet-szerbiai Svrljigen.

Nem mindennapi esettel kellett szembenéznie a rendőrségnek Svrljigen: egy 77 éves nő előbb egy orvosnőt támadott meg a helyi egészségházban, majd az intézkedő rendőrök egyikét hason harapta – írja a Južne vesti.

Az incidens reggel fél nyolc körül, az első műszak kezdetén történt. A portál nem hivatalos információi szerint az asszony korábban egészségügyi dolgozó volt, és megvárta az orvosnőt, akit azonnal sértegetni és fenyegetni kezdett. Az egészségház személyzete ezután értesítette a rendőrséget.

A történet azonban itt nem ért véget. A rendőri intézkedés során a nő ellenállást tanúsított, majd az egyik rendőrt hason harapta. A sérült rendőrt először a helyi egészségházban látták el, majd elsősegélynyújtás után a niši Egyetemi Klinikai Központba szállították.

A rendőrség közlése szerint az ügyben az eljárás még folyamatban van, az esetről pedig értesítették a niši Alapfokú Ügyészséget is, mert egészségügyi dolgozó elleni fenyegetésről, rendőri intézkedés közbeni ellenállásról és egy rendőr sérüléséről van szó.