Egy nem létező országgal írt alá megállapodást egy miniszter

2023. december 1. [11:28]
Kirúgtak egy magas rangú kormánytisztviselőt, miután egy olyan országgal kötött együttműködési megállapodást, amelyről kiderült, hogy nem is létezik.
Az eset Paraguayban történt, méghozzá Arnaldo Chamorro mezőgazdasági miniszterrel, aki a "Kailasai Egyesült Államokkal" írt alá egy megegyezést, amelyről azt állították neki, hogy egy dél-amerikai sziget - írta meg az ATV.
A memorandum a két "ország" közötti diplomáciai kapcsolatok felvételét irányozta elő.
A paraguayi média arról számolt be, hogy a nem létező állam "uralkodója", "Paramashivam" valójában egy indiai állampolgár, akit hazájában elkövetett bűncselekmények miatt köröznek.
A mezőgazdasági minisztérium közleményében elnézést kért az "eljárási hibák" miatt, és kijelentette, a memorandum "nem tekinthető hivatalosnak", és nem ró semmilyen kötelezettséget Paraguayra nézve.
Az Ön hozzászólása
Nincs hozzászólás. Legyen az első!