Uroborosz: Szalma Zsóka kiállítása a magyarkanizsai Dobó Tihamér Képtárban

2021. január 8. [16:12]
Uroborosz címmel nyílt kiállítása a magyarkanizsai származású Szalma Zsókának a helyi Dobó Tihamér Képtárban. A fiatal művész nemrégiben végzett a Pécsi Tudámányegyetemen festőként.
A kiállítást Sagmeister Laura festőművész nyitotta meg, a járvány miatt a tervezettnél szerényebb keretek között. Mint mondta már a középiskolai tanulmányai óta követi Zsóka munkásságát.
- Az Uroborosz szerintem nagyszerű cím, nagyon örülök, hogy ez jutott eszébe Zsókának, hiszen meg tudott újulni, az előző ciklusából is ki tudott venni valami újat. Ezeket az uroboroszi ciklusokat nézve állandóan egy felsőbb szintre jutott, ha időrendbe nézzük a képeket.
Az uroborosz egy jelkép: a mitológiában egy saját farkába harapó sárkány vagy kígyó. Az örökkévalóságot jelzi, valamint az örök körforgást és a folyamatos megújulást. A kiállítás a festő öt egyetemi évének munkáit fogja össze és különböző stílusok, tecnikák jelennek meg az alkotásokon. Szalma Zsóka elmondta, hogy a mindennapi élet, a mindennapi helyzetek inspirálják őt leginkább.
- Általában a képeimnél az jellemző, hogy rengeteg vázlatot készítek. Először rajzban próbálkozom, hogyan is szeretném hogy kinézzen a majdani munka. Gondolatokat rajzolok, írok egymás mellé és aztán ezeket jelenítem meg vásznon, ami pedig egy teljesen más hozzáállást igényel, mert más technikával, más eszközzel készül és ez mindig egy érdekes váltás, hogy a rajz hogyan jelenik meg a vásznon és az ecsettel, az anyaggal hogyan variálunk. Használok akrilt, olajfestéket, viaszt és ezek mind befolyásoló tényezők egy kép megaltkotásánál. Egy viaszképnél teljesen más hozzáálással dolgozok, ott más a hordozó, ott fát használok például, mert az egy kicsit agreszívebb hozzáállást igényel, ugyanakkor az akril képeknél ott vászonra dolgozom, ott sokkal lágyabb, líraibb kifejezésmódokat használok.
A kiállítás január 22-ig tekinthető meg Magyarkanizsán.
Korom Sarolta
Az Ön hozzászólása
Nincs hozzászólás. Legyen az első!