Heves dróntámadás érte Kárpátalját

Illusztráció
Illusztráció (Fotó: Pixabay)

2026. május 13. [18:51]

Betűméret:                     

Az orosz hadsereg szerdán délután drónokkal támadott több kárpátaljai települést, több becsapódást jelentettek Szolyváról, Munkácsról és Ungvárról is. Miroszlav Bileckij katonai kormányzó a hivatalos Facebook-oldalán kiemelte, hogy a háború kitörése óta a legnagyobb támadás érte Kárpátalját és felszólította a lakosságot, hogy ne hagyják el az óvóhelyeket.

A mintegy két és fél órán át tartó légiriadót követően Bileckij a Facebookon gyorsjelentést tett közzé, amely szerint összesen 11 harci drón lépett be a megye légterébe. "A legtöbbet sikerült lelőni és elektronikus hadviselési eszközökkel hatástalanítani" - írta Kárpátalja katonai kormányzója.

Néhány drón célba talált, azonban "a támadások következményei nem jelentősek a létfontosságú objektumok működése szempontjából".

"A legfontosabb, hogy a mai légitámadásnak nincsenek sebesültjei" Kárpátalján - fogalmazott a megyevezető, aki egyben kezdeményezte az óvóhelyek állapotának és hozzáférhetőségüknek a haladéktalan ellenőrzését.