A NIS újabb működési engedélyt kért
2026. június 26. [19:18]
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) újabb kérelmet nyújtott be az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatalához (OFAC), hogy a vállalat július 1-je után is zavartalanul folytathassa működését – közölte pénteken a NIS.
Az amerikai pénzügyminisztérium június 16-án különleges engedélyt adott ki, amely lehetővé teszi a vállalat számára működésének folytatását 2026. július 1-jéig. Az új kérelemben a NIS arra hívta fel a figyelmet, hogy a vállalat kulcsszerepet játszik a szerbiai üzemanyag-ellátásban és az ország energiabiztonságának fenntartásában.
A társaság emlékeztetett arra is, hogy továbbra is zajlanak a tulajdonosi szerkezet átalakításáról szóló tárgyalások. Az OFAC korábban több alkalommal is meghosszabbította az ehhez kapcsolódó különleges engedélyt, legutóbb 2026. július 1-jéig.
A magyar Mol számára szintén július 1-jéig hosszabbították meg azt az engedélyt, amely lehetővé teszi a tárgyalások folytatását a NIS orosz tulajdonrészének esetleges megvásárlásáról.
Az OFAC 2025. október 9-én vetett ki szankciókat a NIS-re, mivel a vállalat többségi orosz tulajdonban áll.
